آشفتگی اقتصادی، پیدا کردن و نگه داشتن کارکنان نگرانی های کلیدی هستند – آیریش تایمزیک نظرسنجی جدید فاش کرده است که آشفتگی اقتصادی، دشواری در استخدام و حفظ کارمندان، و هزینه های مربوط به رعایت و نظارت، نگرانی های کلیدی بسیاری از شرکت های حقوقی در اینجا برای سال آینده است.

نظرسنجی Evelyn Partners نشان می‌دهد که اکثر 20 شرکت برتر اینجا حملات سایبری را در 12 ماه گذشته گزارش کرده‌اند، اما اعتماد قوی به امنیت سایبری خود نشان داده‌اند.

دوبلین به سرعت در حال تبدیل شدن به “London by the Liffey” در بخش حقوقی است و شرکت های بریتانیایی یا بین المللی اکنون هفت شرکت از 20 شرکت برتر اینجا را تشکیل می دهند. نیمی از 30 شرکت حقوقی برتر بریتانیا اکنون دفاتری در دوبلین افتتاح کرده اند.

تقریباً نیمی از 108 شرکت مورد بررسی در سپتامبر و اکتبر 2022 انتظار بدتر شدن چشم انداز بخش حقوقی در سال 2023 را دارند و اکثر آنها از چرخه اقتصادی به عنوان نگرانی اصلی یاد می کنند.

اگرچه شرکت های بزرگتر و مستقر در دوبلین همچنان رشد و گردش مالی بیشتری را تجربه می کنند، شرکت های منطقه ای کاهش رشد را تجربه می کنند. در خارج از دوبلین، 40 درصد از شرکت‌های پاسخ‌دهنده کاهش سودآوری در 12 ماه گذشته را گزارش کردند.

تقریباً همه پاسخ دهندگان، به ویژه شرکت های بزرگ و مستقر در دوبلین، جذب و حفظ کارکنان را به عنوان یک نگرانی کلیدی در نظر می گیرند. چالش‌ها شامل از دست دادن وکلای واجد شرایط اخیر است که با دستمزدهای شش رقمی «چشم‌آلود» به شرکت‌های مستقر در لندن جذب شده‌اند.

در پنج سال گذشته حدود 50 شریک در شرکت های ایرلندی به بریتانیا و سایر شرکت های بین المللی پیوستند.

شرکت‌های بریتانیایی و بین‌المللی در حال افتتاح دفاتر خود در دوبلین هستند تا به بزرگترین مشتریان خود در اینجا خدمات ارائه دهند، به آنها دسترسی به دادگاه‌های اتحادیه اروپا و معامله با مشاغل ایرلندی با عملیات بریتانیا برای دسترسی آنها به بریتانیا پس از برگزیت، که همه اینها رقابت را افزایش می‌دهد. در بازار شرکت های حقوقی در ایرلند.

نویسندگان این نظرسنجی نشان می‌دهند که پرداختن به مسائل استخدام و نگهداری، به چیزی بیش از افزایش دستمزد نیاز دارد، زیرا بسیاری از کارمندان به دنبال تعادل بهتر بین کار و زندگی هستند.

در حالی که سال 2021 منجر به “استعفای بزرگ” کارمندان شد، امسال شاهد ظهور “ترک کننده خاموش” خواهیم بود، کارمندانی که ساعات قرارداد خود را کار می کنند و نه بیشتر. این نظرسنجی خاطرنشان می‌کند که تلاش‌ها برای حفظ فرهنگ کارکنانی که ساعات بیشتری کار می‌کنند به عنوان بخشی از پیشرفت شغلی عادی آنها به طور فزاینده‌ای معمولاً توسط کارکنان جوان‌تر مورد مقاومت قرار می‌گیرد.

Evelyn Partners، یک گروه مدیریت ثروت و خدمات حرفه ای که از ادغام Tilney و Smith & Williamson ایجاد شده است، یازدهمین نظرسنجی سالانه قانون خود را در روز جمعه منتشر کرد. بر اساس تحقیقات Red C، این نظرسنجی دیدگاه های مدیریت و شرکای ارشد در شرکت های پاسخ دهنده را جمع آوری می کند.

Paul Wyse، رئیس بخش حرفه ای Evelyn Partners Ireland گفت: “زمان های چالش برانگیز در همه بخش ها از جمله شرکت های حقوقی احساس شده است، زیرا 12 ماه گذشته بیش از حد معمول پیچیدگی های خود را ایجاد کرده است. جنگ در اروپا، افزایش تورم، افزایش نرخ بهره و بحران انرژی، همگی به آشفتگی‌های تجربه شده کمک کرده‌اند. ”

آقای Wyse گفت، علیرغم چالش‌ها، بیشتر 20 شرکت برتر مسیر رشد خود را ادامه دادند، اما گزارش می‌دهند که «بازار رقابتی‌تر با شرکت‌های بین‌المللی بیشتری که اکنون در ایرلند تأسیس شده‌اند و آرزو دارند حضور خود را در اینجا بیشتر کنند».

65 درصد از پاسخ دهندگان، اقتصاد و افزایش تورم را به عنوان موضوع کلیدی بخش حقوقی تلقی کردند. اکثر آنها (88 درصد) فکر می کردند که محیط اقتصادی فعلی تأثیر منفی بر بخش حقوقی در 12 ماه آینده خواهد داشت.

با وجود چالش‌های سال‌های 2020 و 2021، درآمد 55 درصد از شرکت‌ها در سال 2022 افزایش یافت. تقریباً همه – 93 درصد – از 20 شرکت برتر. 67 درصد از شرکت های مستقر در دوبلین؛ و 44 درصد از شرکت های منطقه ای افزایش درآمد خود را در 12 ماه گذشته گزارش کردند.

شرکت های کوچکتر به طور قابل توجهی بیشتر از شرکت های بزرگتر در مورد انطباق و هزینه های نظارتی، از جمله بیمه غرامت حرفه ای نگران بودند.

این نظرسنجی نشان داد که همه‌گیری کووید-19 فرصت‌های زیادی را برای کارمندان ایجاد کرد تا از کار انعطاف‌پذیرتری لذت ببرند، که منجر به دور شدن وکلا از شهرها و شهرهای بزرگتر شده است. اگر کارفرما برای انجام کار از راه دور آماده نبود، کارمندان آن را ترک می کردند و به شرکت هایی نقل مکان می کردند که وکلای ارشد از راه دور کار می کردند.


دیدگاهتان را بنویسید