آژانس حفاظت از محیط زیست هشدار می دهد که خطرات سلامت عمومی در منابع آب آشامیدنی خصوصی برطرف نشده است – ایریش تایمزبر اساس گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست که در روز جمعه منتشر شد، از هر 20 منبع آب خصوصی در ایرلند، یک منبع آب در سال 2021 نتوانست استانداردهای E. coli را برآورده کند، در حالی که در سال‌های اخیر هیچ بهبودی با مقامات محلی در نظارت کافی بر طرح‌ها وجود نداشته است.

ملاقات E.coli استانداردها یک نیاز اساسی در تامین آب آشامیدنی سالم است. در سال 2021، از هر 20 کالای خصوصی، یک مورد به E. coli مبتلا بود این گزارش می‌گوید آلودگی، نشان می‌دهد که منبع آب برای از بین بردن باکتری به‌درستی ضدعفونی نشده است.

وی خاطرنشان کرد: خرابی این سیستم‌های ضدعفونی سلامت تقریباً 6000 نفر را که از این منابع آب آشامیدنی در سراسر کشور استفاده می‌کنند به خطر انداخته است.

علاوه بر این، 21 طرح گروه خصوصی (7 درصد) نتوانستند استاندارد تری هالومتان ها (THMs) را برآورده کنند، از جمله پنج طرحی که کمیسیون اروپا آن را به عنوان نگرانی خاصی شناسایی کرده است. THM ها محصول فرعی فرآیند تصفیه هستند و در جایی که مواد آلی اضافی در منبع آب وجود دارد تشکیل می شوند.

مقامات محلی بیش از یک چهارم ذخایر خصوصی کوچک برای E. coli را تحت نظر ندارند، زیرا بیش از 60 درصد بودجه دولت برای مقابله با نقص کیفیت آب توسط تامین کنندگان استفاده نشده است.

آب آشامیدنی توسط بیش از 380 طرح گروهی آب برای حدود 200000 نفر در سراسر جوامع روستایی در ایرلند تامین می شود.

علاوه بر این، بیش از 1700 تدارکات خصوصی کوچک (شامل هتل ها، میخانه ها و رستوران ها، مهدکودک ها، خانه های سالمندان و مدارس ملی) به طور روزانه به حدود 60000 کارمند، مشتریان و کاربران خدمات آب ارائه می کنند.

مدیر دفتر اجرای محیط زیست EPA دکتر تام رایان گفت: «رعایت استانداردهای آب آشامیدنی در منابع خصوصی برای E.coli و THMs در سال های اخیر بهبود نیافته است. ضروری است که اقدامات برای بهبود کیفیت آب در اسرع وقت انجام شود تا خطرات جدی برای سلامت مردم از بین برود.

او گفت که تامین کنندگان آب خصوصی موظفند از تمیز و سالم بودن آب آشامیدنی خود برای مصرف کنندگان اطمینان حاصل کنند. “مقامات محلی باید منابعی را که مطابق با استانداردهای کیفیت آب آشامیدنی نیستند، بررسی کنند و در صورت لزوم، اقدامات اجرایی را برای حفاظت از سلامت عمومی پیگیری کنند.”

بودجه برای بهبود در گروه طرح های آب و صاحبان چاه های خانگی برای بهبود منابع خود از طریق برنامه چند ساله آب روستایی در دسترس است. در طول سال‌های 2019-2021، بیش از 60 درصد (36 میلیون یورو) از بودجه موجود برای بهبود زیرساخت‌ها استفاده نشد.

نوئل برن، مدیر برنامه دفتر اجرای محیط زیست EPA، گفت: «کیفیت آب در منابع خصوصی به طور مداوم از کیفیت آب عمومی عقب است. او گفت: «این ناامیدکننده است که می‌بینیم 36 میلیون یورو از بودجه توسط تأمین‌کنندگان برای رفع نیازهای زیرساختی در تأمین‌های خصوصی مشکل‌ساز استفاده نشده است».

او گفت که اداره مسکن، دولت محلی و میراث باید بررسی خدمات آب آشامیدنی روستایی را با هدف ارائه جهت و حمایت از تامین کنندگان آب و حذف خطرات بهداشت عمومی تکمیل کند.

در طول سال 2021، بیش از یک چهارم لوازم کوچک خصوصی که به مشاغل مواد غذایی، خانه‌های سالمندان، مهدکودک‌ها و B&Bها ارائه می‌کردند، نظارت نشدند. EPA گفت، اگرچه 1700 تدارکات خصوصی کوچک در مقامات محلی ثبت شده است، ممکن است تعداد بیشتری نیز ثبت نشده باشند.

اگر عرضه ای ثبت نشده و نظارت نشده باشد، هیچ اطلاعی از کیفیت آب آشامیدنی ارائه شده به مصرف کنندگان وجود ندارد. این گزارش می‌گوید: «تامین‌کنندگان آب در ارتباط با مقامات محلی باید اطمینان حاصل کنند که منابع خصوصی ثبت می‌شوند و نظارت بر آن مطابق با مقررات انجام می‌شود».

این گزارش در epa.ie موجود است.


دیدگاهتان را بنویسید