ایریش تایمز به مادر نوجوانان حادثه دیده با اتوبوس مدرسه 50000 یورو جایزه گرفتدادگاه عالی به یک زن به دلیل صدمات روحی ناشی از انحراف اتوبوس مدرسه که دختران نوجوانش در حال حرکت بودند، 50000 یورو جریمه کرد.

لیندا گاوین گفت که دخترانش پس از حادثه در 7 فوریه 2018 از صحنه در Caherconlish منتقل شدند. آنها در میان بیش از 30 دانش آموز و دو بزرگسال بودند که با جراحات به بیمارستان منتقل شدند.

خانم گاوین، از Templemichael، Caherconlish، Co Limerick، ادعا کرد که صبح روز حادثه با دختر بزرگش تماسی دریافت کرد که فریاد می زد “به من کمک کن” و توضیح می داد که اتوبوس تصادف کرده و او خونریزی کرده است.

او گفت که به صحنه رفت و در آنجا تلاش کرد تا آنچه را که در حال رخ دادن بود پردازش کند. او مردی را دید که دختر بزرگش را حمل می کرد که بیهوش بود و از سرش خون می آمد. کوچکترین او توسط دو همکلاسی حمل می شد. او گفت که چندین دانش آموز که خانم گاوین را می شناسند بسیار مضطرب بودند و تعدادی نیز مجروح شدند.

خانم گاوین از Curtin Executive Travel Ltd، از Ballyneety، Co Limerick، که سرویس اتوبوس مدرسه را از طرف Bus Eiréann اداره می کرد، شکایت کرد. سایر اعضای خانواده او نیز پرونده های ناشی از تصادف اتوبوس دارند.

خانم قاضی امیلی ایگان در یک حکم شفاهی گفت که “بدون شک” جراحات و رنج فرزندان خانم گاوین باعث استرس او شده است. او متوجه شد که خانم گاوین پس از این حادثه دچار شوک عصبی شده است.

قاضی معتقد بود که بر اساس شواهد پزشکی، احتمال دارد که اختلال استرس پس از سانحه بالینی خانم گاوین ظرف 18 ماه پس از حادثه به PTSD تحت بالینی تبدیل شده باشد.

قاضی دریافت که تشخیص مداوم افسردگی در زن ممکن است لزوماً ناشی از شوک نباشد و در هر صورت خفیف و قابل حل است.

خانم جاستیس اگان اظهارات متهم را نپذیرفت که خانم گاوین از یک بیماری روانی قابل تشخیص رنج نمی برد.

قاضی گفت که پس از تصادف، خانم گاوین دخترانش را به همه جا سوار کرد، زیرا آنها همچنان از سفر وحشت داشتند، به خصوص با اتوبوس. مسیر تا مدرسه دو بار در روز 70 کیلومتر است. خانم گاوین شغل خود را به مکانی تغییر داد که بتواند به صورت نیمه وقت با ساعات کاری انعطاف پذیر کار کند تا بتواند خواسته های جدید خانواده اش را به او تحمیل کند.

قاضی گفت که خانم گاوین بیش از حد از فرزندانش محافظت می‌کند و به شدت استرس می‌گیرد و نمی‌خواهد معاشرت کند یا حتی لباس بپوشد.

مادر و خانواده‌اش در سال 2019 با عقب افتادن خودرویشان در تصادف جاده‌ای دیگری درگیر شدند. قاضی گفت، به نظر می رسد که این امر به ویژه بر کودکان تأثیر روانی بسیار مهمی داشته است.

خانم گاوین پذیرفت که باعث تشدید قابل توجه علائم او شده است، اما با این وجود، او ترومای مداوم خود را به ویرانی تصادف اتوبوس نسبت داد.

قاضی علت اصلی صدمات روانی خانم گاوین را تصادف اتوبوس در سال 2018 دانست.

خانم گاوین به نمایندگی از جرالد تینان اس سی، پادریگ مک کارتی اس سی و دونال اوریوردان بی ال، به دلیل اختلال استرس پس از سانحه گذشته و علائم افسردگی ناشی از تصادف، غرامت کلی 40000 یورویی دریافت کرد. خانم جاستیس ایگان نیز 10000 یورو به عنوان خسارت های بعدی و ویژه اعطا کرد.


دیدگاهتان را بنویسید