“بسیاری از کارکنان ما به دلیل هزینه های زندگی در دوبلین استعفا دادند” – ایریش تایمزبسیاری از مدارس به دنبال کمک از وزارت آموزش و پرورش برای کمک به یک “بحران” کارکنان هستند که برخی از دانش آموزان آسیب پذیر را بدون حمایت تخصصی رها کرده است.

مقیاس تأثیر کمبود و تأثیر آن بر دانش‌آموزان در ارتباطات بین مدارس و وزارت آموزش و پرورش که در روزنامه «ایریش تایمز» منتشر شد برجسته شده است. ده‌ها مدرسه گفته‌اند که چگونه از ماه سپتامبر برای جذب متقاضیان برای پست‌های خالی معلمی با مشکل مواجه شده‌اند و مجبور شده‌اند از کارکنان فاقد صلاحیت برای پر کردن شکاف‌ها استفاده کنند.

یکی از مدیران به این بخش گفت که در حالی که مدرسه آنها باید 26 معلم داشته باشد، اما به دلیل بحران کارکنان تنها 20 معلم دارد که قرار بود با افزایش تعداد کارکنان به دلیل رفتن به مرخصی زایمان قبل از کریسمس بدتر شود.

من از سال 1998 مدیر مدرسه ابتدایی هستم و تا به حال چنین کمبود متقاضی ندیده بودم. بسیاری از کارکنان ما امسال با دلی سنگین به دلیل هزینه های زندگی در دوبلین و کمبود مسکن استعفا دادند.

هیچکس در SET باقی نخواهد ماند [special education teaching] تا پایان این ماه و تا کریسمس دو کلاس بدون معلم خواهند بود. این بحرانی است که شبیه هیچ بحران دیگری نیست.»

دیگری هشدار داد که تأثیر این جاهای خالی تدریس جدی است، به ویژه برای دانش آموزانی که نیازهای اضافی دارند و نیاز به حمایت بیشتری دارند. نیازی به گفتن نیست، تأثیری که وضعیت فعلی بر آسیب پذیرترین دانش آموزان ما خواهد گذاشت، نه تنها برای من، بلکه برای همه کارکنان و اعضای جامعه مدرسه ما، دلخراش است. فقدان خدمات در حال حاضر برای آن کودکان وحشتناک است.»

یکی از مدیران به بخش گفت که مدرسه آنها علیرغم پنج دوره تبلیغات، قادر به پر کردن یک پست خالی آموزشی آموزش ویژه نیست.

زمانی که من هیچ درخواستی از معلمان ابتدایی واجد شرایط برای شغل دائمی در دوبلین دریافت نمی‌کنم، به وضوح کمبود معلم وجود دارد. پس از مشورت با هیئت مدیره و حامی ما، اکنون به بخش مراجعه می کنم تا ببینم آیا می توانید کمک کنید.

در همین راستا، مدیر دیگری گفت: «فصل احمقانه استخدام در دوبلین است… معلمی پیدا نمی شود. فاجعه.”

مدیر دیگری به بخش گفت که مدرسه او “به شدت” به کمک نیاز دارد زیرا کارکنان از تلاش برای پر کردن شکاف ها خسته شده اند.

مدیر مدرسه نوشت: “من واقعا به کمک نیاز دارم!!!” من دو معلم دائمی هستم و هیچ درخواستی نداشته ام. من دو تا Hibernia دارم [College] دانش‌آموزانی که می‌توانند زیرنویس شوند اما نمی‌توانند قرارداد موقت ببندند زیرا شغل دیگری دارند. آیا می توانم لطفاً روزهای فرعی برای پوشش این افراد تا زمانی که کسی را منصوب کنم، داشته باشم؟ کارکنان خسته شده‌اند و بچه‌ها حقوقشان را نمی‌گیرند.»

کارمندان را مجدداً مستقر کنید

یکی دیگر درخواست کرد که اجازه داده شود تا ساعات آموزشی آموزش ویژه را که برای کودکان آسیب پذیر به دلیل نیاز به جابجایی مجدد کارکنان از دست رفته است، “بانک” شود.

یکی از مدیران مدرسه هشدار داد که چندین ماه است که هیچ کارمندی در بخش پشتیبانی آموزشی برای آسیب‌پذیرترین دانش‌آموزان خود نداشته است، در حالی که دیگری تأثیر آن بر کودکان را برجسته کرد.

وی ادامه داد: «این روحیه را نابود می کند که مسائل روحانی وجود دارد که مانع از نوعی مهلت برای این کودکان شده است… من به عنوان مدیر مدرسه ای که از طرف آسیب پذیرترین کودکان مدرسه اش التماس می کنم برای شما می نویسم که شما فوراً به این موضوع نگاه کنید و آن را اصلاح کنید.»

نورما فولی، وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد که به دلیل بحران مسکن در تامین معلمان، به ویژه در مراکز شهری، “مشکلات و چالش هایی” وجود دارد. با این حال، او گفت که چالش‌های مشابهی پیش روی سایر بخش‌ها مانند مراقبت‌های بهداشتی، مهمان‌نوازی و خرده‌فروشی وجود دارد.

در حالی که او گفت که چندین ابتکار را برای افزایش عرضه معلمان انجام داده است، بخش او آماده است تا گزینه های بالقوه دیگری را با شرکای آموزشی بررسی کند.


دیدگاهتان را بنویسید