بودجه دولتی برای کمک به دانشگاه‌ها برای ساختن اقامتگاه‌های دانشجویی تحت برنامه‌های هریس – آیریش تایمزسیمون هریس فاش کرده است که قصد دارد هفته آینده پیشنهادهایی را برای ارائه میلیون‌ها یورو کمک دولتی به کابینه ارائه کند که به کالج‌ها و دانشگاه‌ها اجازه می‌دهد برای کمک به کاهش بحران اسکان دانشجویان، اقامتگاه‌های خود را بسازند.

وزیر آموزش عالی و تکمیلی در مورد میزان دقیق سرمایه گذاری دولتی مشخص نمی شود، اما گفت که مشتاق است این طرح را ادامه دهد زیرا در حال حاضر حدود 4000 محل اسکان دانشجو در سطح کشور وجود دارد که مجوز برنامه ریزی دارند اما به دلیل بودجه متوقف شده اند. مسائل

او روز پنجشنبه به خبرنگاران در کورک گفت: “انتظار دارم که در روزهای آینده پیشنهادهایی را به کابینه ارائه کند که چگونه می‌توانیم دوباره کالج‌ها و دانشگاه‌های خود را بازسازی کنیم، در وهله اول با کالج‌ها و دانشگاه‌هایی که مجوز برنامه‌ریزی دارند شروع شود.”

بنابراین، پنج دانشگاه وجود دارند که امروز مجوز برنامه ریزی برای ساخت خوابگاه دانشجویی دارند که آن را نمی سازند. این یک انتقاد از آنها نیست – آنها دریافتند که مدل فعلی قابل دوام نیست. من سعی می کنم وارد اینجا بشوم و ببینم که آیا ما [the Government] رک و پوست کنده می تواند آن را قابل دوام کند.»

آقای هریس در طی بازدید از هیئت آموزشی و آموزشی کورک در بیشاپستاون، گفت که علیرغم این واقعیت که دانش‌آموزان از بدترین تورم از دهه 1970 تاکنون مصون نبودند، او معتقد بود فراهم کردن خوابگاه کافی بزرگترین چالش پیش روی دانش‌آموزان است.

“من فکر می کنم بزرگترین چالشی که دانشجویان با آن روبرو هستند هزینه خوابگاه است و این چیزی است که من را تشویق می کند تا یک مدل جدید از خوابگاه دانشجویی را ارائه دهم که در آن برای اولین بار از دانشگاه ها برای ساخت خوابگاه دانشجویی حمایت مالی کنیم.

فکر می‌کنم این موضوع کلیدی است، ما به مقدار بیشتری از آن نیاز داریم، من فکر می‌کنم یک مزیت مضاعف دارد – خوابگاه‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر را برای دانشجو فراهم می‌کند، اما همچنین خانه‌هایی را آزاد می‌کند که دانشجو ممکن است سعی کند آن خانواده را اجاره کند. آقای هریس گفت که ممکن است در بازار اجاره نیز رقابت کند.

آقای هریس گفت که قبلاً توسط مدیریت شورای شهر کورک در مورد پروژه‌های اسکان دانشجویی در شهر در طی یک تماس حسن نیت‌آمیز با شهردار Cork Cllr Deirdre Forde در اوایل پنجشنبه در جریان قرار گرفته بود و از آنچه به او گفته شده بود دلگرم شد.

درک من این است که حدود 1900 تخت دانشجویی با اعلان های شروع کار وجود دارد، بنابراین در حال حاضر در حال ساخت است. [in Cork City] – از نظر افزایش عرضه کلی مسکن در کورک و استخر خوابگاه در دسترس دانشجویان، دلگرم کننده است.

آقای هریس گفت که پس از کمک به دانشگاه‌ها در پروژه‌های خوابگاهی که قبلاً مجوز برنامه‌ریزی دارند، اولویت بعدی او بررسی دانشگاه‌های فناوری جدید است که نتوانسته‌اند برای ساخت مسکن دانشجویی وام بگیرند.

او نمونه‌ای از دانشگاه فناوری مونستر را که اخیراً تأسیس شده است، ارائه کرد و اشاره کرد که دو بخش تشکیل‌دهنده آن، مؤسسه فناوری کورک و مؤسسه فناوری ترالی، هرگز خوابگاه دانشجویی ایجاد نکرده‌اند، زیرا قادر به دسترسی به چارچوب وام‌گیری نبوده‌اند.


دیدگاهتان را بنویسید