جرارد هاچ به داودال گفت که کارتل کیناهان می خواهد “بزرگترین باند اروپا باشد” – ایریش تایمزدادگاه جنایی ویژه صدای ضبط شده ای از جرارد هاچ متهم به قتل هتل ریجنسی را شنید که به جاناتان داودال، عضو سابق شورای سین فین گفت که کارتل کیناهان می خواهد “بزرگترین باند در اروپا باشد”.

دادگاه همچنین شنید که آقای هاچ وقتی از داودال پرسیده شد که آیا «فقط با چند دلار زیر رادار» خوشحال می‌شود، موافق است و متهم افزود که «صدها میلیون» نمی‌خواهد.

داودال در مکالماتی که توسط یک دستگاه گاردا باگ ضبط شد، زمانی که داودال و آقای هاچ ظاهراً پس از ملاقات با جمهوری‌خواهان از شمال به کشور بازگشتند، گفت: «به نظر من آنها فقط از طمع کور شده‌اند و حاضرند همه چیز را برای پول نادیده بگیرند. “.

آقای هاچ پاسخ داد: “این مقداری هم قدرت است، نه فقط پول، بلکه فقط قدرت خونریزی است.”

در دادگاه غیر هیئت منصفه روز پنجشنبه، 45 دقیقه پایانی یک ضبط صوتی 10 ساعته از مکالمات آقای هاچ و داودال پخش شد. پرونده ایالتی این است که این افراد در 7 مارس 2016 در حالی که ظاهراً با جیپ تویوتا لندکروز Dowdall از جلسه ای در Strabane، Co Tyrone در حال رانندگی بودند، توسط یک دستگاه گاردا باگ ضبط شدند.

دادگاه قبلا صدایی را شنیده است که در آن آقای هاچ گفته است که می‌خواهد با کیناهان ملاقات کند تا آتش‌بس ترتیب دهد و میانجی‌گری کند در یک نزاع جنایتکارانه که تا آن زمان برادرش ادی «ندی» هاچ را کشته بود. آقای هاچ قبلاً گفته بود که می‌خواهد دشمنی را “به رختخواب” بکشد و این بهترین گزینه برای جلوگیری از “جنگ” با باند رقیب است، زیرا در غیر این صورت “تلفات هر دو طرف” وجود خواهد داشت.

ادی «ندی» هاچ در 8 فوریه 2016 در خانه‌اش در شمال شهرش به ضرب گلوله کشته شد، چیزی که گمان می‌رود یک حمله انتقام‌جویانه برای تیراندازی سه روز قبل در هتل ریجنسی باشد.

ضبط صوتی شنیده شده در روز پنجشنبه، که سه روز از شواهد به پایان رسید، در ساعت 25:25 در 7 مارس 2016 دوباره شروع شد.

داودال با اشاره به کیناهان ها از آقای هاچ می پرسد: «چطور وقتی دو برادر و یک پدر بودند اینقدر قوی یا بزرگ شدند و این دو برادر مثل بقیه جوان ها مجرم نبودند. بچه ها که آمدند؟”

آقای هاچ پاسخ داد: “آنها از بقیه بچه های جوان استفاده کردند، دانیل به اندازه کافی گسترده بود.”

“همه پر از وعده ها و چیزهایی از این دست بودند، می دانید و آنها چند دلار پول درآوردند، اما حدود دو سال پیش شروع به کسب درآمد کلان کردند.”

داودال گفت: “با کیناهان، آره، قدرت است” و متهم گفت: “آنها می خواهند بزرگترین باند اروپا باشند، کلمبیایی ها و همه به سراغ آنها می آیند”.

داودال گفت که فکر نمی‌کند هیچ کشوری به آن‌ها اجازه ورود بدهد، و هر کشوری که در اروپا بروند، «تازیانشان را در آنجا می‌زنند».

در یک کلیپ دیگر، دادگاه صدای خنده داودال را شنید که می‌گوید: «به نظر می‌رسد همه گارداها می‌خواهند این مسلسل‌های فرعی‌شان را برگردانند».

آقای هاچ گفت: «آنها مسلسل های فرعی، یوزی ها و همه چیزهایی که همگی کشنده هستند. آنها خوب نیستند» که داودال پاسخ داد: «آنها ارزش ab****x را ندارند».

داودال اضافه کرد: “یوزیس ها همه کشنده هستند، هیچ کنترلی وجود ندارد، آنها فقط به تمام کیپ اسپری می کنند.”

آقای داودال با تغییر مکالمه گفت: «سخت است که با افراد عادی صحبت کنی، وقتی همه چیزهای دیگر در جریان است». آقای هاچ موافقت کرد.

داودال به آقای هاچ گفت که او تراشه را در تلفن خود تغییر می دهد و هر شب تراشه را پنهان می کند.

رونوشت های ضبط شده، که توسط دادستانی بر آن تکیه می شود، روی چندین صفحه در سالن دادگاه نمایش داده شد و به عنوان “بخشی از هسته اصلی” پرونده ایالت در محاکمه آقای هاچ (59)، آخرین فیلم The Paddocks توصیف شده است. ، کلونترف، دوبلین 3، که قتل دیوید برن (33) عضو کارتل کیناهان را در طول وزن کشی بوکس در هتل ریجنسی در 5 فوریه 2016 انکار می کند.

هفته گذشته، این سه قاضی تصمیم گرفتند که به مکالمات 10 ساعته بین آقای هاچ و داودال که توسط گاردای ضبط شده بود گوش دهند، علیرغم اینکه شنیده بودند جیپ باگ داودال در اکثر موارد ضبط شده خارج از ایالت بوده است.

برندان گرهان SC وکیل مدافع آقای هاچ اظهار کرده است که “استدلال اصلی” آنها این است که گاردای از 7 مارس 2016 مطلع بوده است که جیپ داودال برای هشت ساعت از ده ساعت آن ضبط شده خارج از حوزه قضایی بوده است و شواهد به دست آمده از آن ضبط شده است. “میوه غیرقانونی” باید از محاکمه حذف شود.

دادگاه غیر هیئت منصفه اکنون 10 ساعت ضبط صوتی را که از ساعت 2:20 بعدازظهر دوشنبه 7 مارس 2016 آغاز شده و به ساعات اولیه روز سه شنبه 8 مارس منتهی می شود، استماع کرده است. بعدازظهر پنجشنبه، بعدازظهر، دادگاه شروع به استماع استدلال حقوقی از طرف وکلای هر دو طرف به عنوان بخشی از یک «محاکمه در دادگاه» – قبل از اینکه سه قاضی در مورد قابل قبول بودن محتوای آن با در نظر گرفتن فراسرزمینی بودن تصمیم بگیرند، آغاز خواهد کرد. موضوع.

دادگاه کیفری ویژه فیلم‌های دوربین‌های مداربسته را مشاهده کرده است که به گفته دولت آقای هاچ در 20 فوریه و 7 مارس 2016، تنها چند هفته پس از قتل آقای برن، دو سفر جداگانه به ایرلند شمالی با داودال انجام داده است.

مورد ایالتی این است که آقای هاچ از جاناتان داودال خواسته بود تا به دلیل تهدیدات علیه خانواده و دوستان متهم، ملاقاتی را با مخاطبین موقت جمهوری‌خواه خود ترتیب دهد تا میانجیگری یا حل و فصل اختلافات هاچ-کیناهان انجام شود.

جاناتان داودال (44) – یک پدر متاهل چهار فرزند با آدرسی در جاده ناوان، کابرا، دوبلین 7 – قرار بود به دلیل قتل آقای بیرن در کنار جرارد هاچ محاکمه شود اما قبل از محاکمه به اتهام کمتری در زمینه تسهیل در دادگاه اعتراف کرد. باند هاچ با در دسترس قرار دادن یک اتاق هتل قبل از قتل.

داودال به دلیل کمک به باند هاچ در قتل بدنام دیوید برن، عضو کارتل کیناهان، به مدت چهار سال توسط دادگاه کیفری ویژه زندانی شده است.

مشاور سابق شورای شهر دوبلین در حال حاضر برای برنامه حفاظت از شاهدان پس از موافقت برای شهادت علیه همکار سابق جرارد هاچ، که متهم به قتل آقای بیرن است، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

آقای بیرن اهل کراملین در هتلی در وایت هال، شماره 9 دوبلین، پس از آن که پنج مرد، سه نفر با لباس‌های تاکتیکی و تفنگ‌های تهاجمی AK-47 به ساختمان حمله کردند، در هتلی در وایت هال، دوبلین 9 کشته شد. -در آن زمان مقتول توسط دو نفر از مهاجمان تاکتیکی مورد اصابت گلوله قرار گرفت و گلوله های بعدی به سر و بدن وی وارد شد.

دو متهم مشترک آقای هاچ – پل مورفی (61)، از Cherry Avenue، Swords, Co Dublin و Jason Bonney (50)، از Drumnigh Wood، Portmarnock، Dublin 13 به دلیل مشارکت در قتل دیوید یا مشارکت در آن بی گناه هستند. Byrne با ارائه دسترسی به وسایل نقلیه موتوری در 5 فوریه 2016.

محاکمه امروز بعدازظهر قبل از نشستن خانم قاضی تارا برنز با قاضی سارا برکلی و قاضی گرین مالون ادامه دارد.


دیدگاهتان را بنویسید