خانه‌های کاهگلی در اثر ضربه بیمه‌ای مرتبط با برگزیت با انقراض روبرو می‌شوند – ایریش تایمزبرگزیت مقصر مشکلات زیادی در این سمت از دریای ایرلند است – آخرین مورد از بین رفتن کلبه سنتی کاهگلی است.

شان فلمینگ، وزیر امور خارجه که مسئولیت بیمه را برعهده دارد، هشدار داده است که مهاجرت دسته جمعی بیمه گذاران بریتانیایی از ایرلند «به طور مطلق» دردسرهای تعداد رو به کاهش صاحبان املاک کاهگلی در این کشور را تشدید کرده است.

آنها برای سال‌ها به بیمه‌گران متخصص در لندن – یکی از بزرگترین بازارهای بیمه در جهان با چارچوب قانونی مشابه اینجا – که می‌توانستند خدمات را به سایر کشورهای اتحادیه اروپا «گذرنامه» کنند، متکی بودند.

زمانی که پس از تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا، این امر به پایان رسید، ارائه پوشش ویژه برای صاحبان خانه در ایرلند برای بیمه‌گران متخصص «گران‌تر و اداری‌تر» شد.

آقای فلمینگ در جلسه کمیته Oireachtas درباره بیمه املاک کاهگلی گفت: «می‌دانم که مردم می‌گویند مدت‌ها قبل از برگزیت مشکلاتی وجود داشته است، اما برگزیت کاملاً مشکل را تشدید کرده است.

از آنجایی که بیشتر بیمه ها از بریتانیا می آمد و از آنجایی که بریتانیا تصمیم به ترک اتحادیه اروپا گرفت، آنها دیگر نمی توانند از لندن به ایرلند یا هیچ کشور اتحادیه اروپا بفروشند. ما با شکافی بدتر از قبل از وقوع برگزیت روبرو هستیم.»

مالکوم نونان، وزیر امور خارجه که مسئولیت میراث فرهنگی را بر عهده دارد، به کمیته گفت که تنها حدود 2000 ساختمان کاهگلی در ایرلند باقی مانده است.

او گفت: «اگر ما بیشتر از این ها را از دست بدهیم، ویرانگر خواهد بود. مقامات او در حال انجام یک نظرسنجی ملی برای تعیین ارقام دقیق برای تعداد املاک کاهگلی – اعم از تاریخی و مدرن – در هر شهرستان به عنوان بخشی از تلاش ادارات برای افزایش مالکیت و حفاظت هستند.

مقامات همچنین در حال کار بر روی داده‌های پرسشنامه‌هایی هستند که اخیراً توسط 497 مالک کاهگلی – حدود یک چهارم کل مالکان – در مورد مشکلاتی که با آن‌ها مواجه هستند، از جمله بیمه، خطرات آتش‌سوزی و درس‌هایی از کشورهای دیگر، بازگردانده شده‌اند.

نتایج تجزیه و تحلیل در پایان این ماه پیش بینی می شود.

آقای نونان گفت که در کشورهای دیگر ساختمان‌های کاهگلی با «نرخ مقرون به صرفه» توسط شرکت‌های تجاری بیمه می‌شوند که نشان می‌دهد «این یک مشکل لاینحل برای ایرلند نیست».

وی گفت که نشانه های اولیه حاکی از آن است که کاهش حوادث آتش سوزی در املاک کاهگلی می تواند هزینه حق بیمه را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. به کمیته گفته شد که اقدامات نسبتاً ساده می تواند به کاهش خطرات کمک کند.

آقای فلمینگ گفت که او همچنین با شرکت‌های بیمه بین‌المللی ملاقات کرده است که به او هشدار داده‌اند که هزینه بالای خسارت در ایرلند – و همچنین موارد اغراق‌آمیز – به عنوان مانعی برای بسیاری از ارائه پوشش عمل می‌کند.

با این حال، آژانس سرمایه گذاری دولتی IDA در حال کار برای جذب حداکثر 20 بیمه گذار از اروپا و سایر نقاط خارج از کشور به بازار ایرلند است.


دیدگاهتان را بنویسید