دفاع ایرلند در برابر حمله سایبری به منابع انرژی در تمرین شبیه سازی آزمایش شد – ایرلند تایمزمرکز ملی امنیت سایبری (NCSC) یک تمرین اضطراری برای شبیه سازی واکنش ملی به یک حادثه سایبری فرضی در مقیاس بزرگ برگزار کرده است که بخش انرژی ایرلند را تحت تاثیر قرار می دهد.

هدف از این تمرین که در مرکز ملی هماهنگی فوریت های اضطراری برگزار شد، آزمایش رویه های مشخص شده در طرح ملی اضطراری سایبری برای اطمینان از آمادگی دولت، سازمان های دولتی و ذینفعان مربوطه برای حمله سایبری به زیرساخت های حیاتی بود.

گاردا، نیروهای دفاعی، شبکه‌های ESB، EirGrid، شبکه‌های گاز ایرلند، کمیسیون تنظیم خدمات شهری و یک ارائه‌دهنده حوادث سایبری شخص ثالث در این تمرین شرکت کردند.

دولت گفت شبکه‌های ESB، EirGrid و شبکه‌های گاز ایرلند «روش‌های قوی و آزمایش‌شده‌ای» برای مقابله با شرایط اضطراری از این نوع دارند.

ریچارد براون، مدیر NCSC گفت: «سناریویی که مجموعه‌ای از حوادث سایبری فزاینده در بخش انرژی را تشریح می‌کرد، یادآوری پیچیده و چالش‌برانگیز از مشکلات مرتبط با هماهنگی واکنش کل دولت به بحران‌های سطح ملی بود.

این تمرین همچنین به ما اجازه داد تا با شرکای خود در بخش دولتی و خصوصی هماهنگ و آزمایش کنیم و ما را برای همکاری در هر موقعیت واقعی آماده کنیم.»


دیدگاهتان را بنویسید