دولت 20000 خانه تعطیلات را هدف قرار داده است تا پناهندگان اوکراینی را در خود جای دهد – ایریش تایمزدولت 20000 خانه تعطیلات را در آخرین اقدام برای یافتن محل اقامت برای پناهجویان جنگی اوکراین هدف قرار داده است، زیرا این نگرانی وجود دارد که مقامات محلی با این چالش در سیستم قبلی مقابله نکنند.

بیش از 62000 نفر که از تهاجم روسیه گریخته اند به ایالت رسیده اند و پیش بینی می شود با ادامه بمباران ها و انتظار زمستان بسیار سرد در اوکراین این تعداد تا پایان دسامبر به 72000 افزایش یابد.

حدود 5500 پناهجو در اتاق‌ها یا خانه‌هایی که از زمان آغاز جنگ در اواخر فوریه توسط افراد خصوصی تعهد شده‌اند، تحت ابتکاری که توسط صلیب سرخ ایرلند اداره می‌شود، اقامت می‌کنند که مقامات محلی را درگیر تطبیق افراد با دارایی‌ها می‌کرد.

با این حال، هزاران ملک دیگر تعهد داده شده است و برخی از کسانی که مسکن ارائه کرده اند، با تأخیر طولانی در دریافت تاییدیه نهایی مواجه شده اند. این امر به دلیل مشکلاتی است که در این فرآیند، به ویژه در سطح مقامات محلی، که در آن سطوح مختلفی از مشارکت و خرید از سوی شوراهای مختلف وجود داشته است.

بر اساس طرح جدید، از صاحبان خانه خواسته می شود تا در offerahome.ie ثبت نام کنند و سپس به مقامات محلی مربوطه هدایت خواهند شد. یک منبع ارشد گفت: «صاحبان مستقیماً با شوراها سر و کار خواهند داشت که به طور مؤثر «میانسالان را از بین می‌برند» و کار را ساده‌تر می‌کنند.

پرداخت به رسمیت شناختن برای کسانی که ملک ارائه می کنند دو برابر شده و به 800 یورو در ماه می رسد.

هدف واقع بینانه

یک سند توجیهی داخلی که توسط ایرلندی تایمز مشاهده شد، می گوید که بیش از 65000 خانه تعطیلات در ایرلند وجود دارد اما اکثر آنها به صورت تجاری اداره می شوند. در این سند آمده است که هدف واقع بینانه حدود 20000 خانه تعطیلات متعلق به افراد است. در این بیانیه آمده است: “ما امیدواریم که مالکان آنها را در نظر بگیرند.”

رودریک اوگرمن وزیر ادغام و دراگ اوبرایان وزیر مسکن با اعلام این ابتکار در روز پنجشنبه گفتند که مقامات محلی بهترین ارگان برای رسیدگی به این طرح هستند و آنها متعهد شدند که منابع و پرسنل بیشتری را برای تسریع روند در اختیار آنها قرار دهند.

وزیران پذیرفتند که در مورد وضعیتی که در آن از یک سازمان داوطلبانه که قبلاً با 150 درخواست در سال سروکار داشت، خواسته شده بود تا یک «طرح ملی بسیار بزرگ» را که شامل هزاران ملک می‌شود، بازنگری کند، مورد نیاز است.

آقای O’Gorman در مورد درایو قبلی گفت: “اگر دوباره این کار را انجام می دادیم، آن را به گونه ای دیگر انجام می دادیم.” ما از این روند درس گرفته ایم. و به همین دلیل است که ما مقامات محلی را از روز اول در این طرح وارد کرده ایم.»

آقای اوبراین گفت که وضعیت رو به وخامت در اوکراین انگیزه ای برای تغییر استراتژی ایجاد کرد و احتمالاً «مردم بیشتری» در ماه های آینده به ایرلند پناه خواهند برد.

آقای اوگرمن در پاسخ به سوالی درباره اعتراضات علیه اسکان پناهجویان و پناهجویان در برخی مکان‌ها، گفت که دولت “تعهد اخلاقی و قانونی برای تامین سرپناه برای افرادی که از جنگ فرار می‌کنند” دارد و هیچ کس حق وتوی در مورد اینکه چه کسی در همسایگی آنها زندگی می‌کند را ندارد.

گزینه جایگزین این است که مردم را بدون خانه رها کنید. ما باید به دلیل این بحران، به دلیل این وضعیت زمان جنگ، سریع عمل کنیم.»

نگرانی‌هایی در مورد تلاش برخی گروه‌های راست افراطی برای سوء استفاده از نگرانی‌های جامعه در مورد پذیرش متقاضیان حمایت بین‌المللی برای افزایش احساسات ضد مهاجرتی مطرح شده است. مایکل مارتین، رئیس تائوس، روز پنجشنبه گفت نژادپرستی و بیگانه هراسی که احزاب سیاسی راست افراطی در سایر نقاط اروپا را تحریک می کند «هنوز در ایرلند به توده مهمی دست نیافته اند».

آقای مارتین در جریان بازدید از پاریس گفت: «من فکر می‌کنم ایرلند آن دیدگاه راست افراطی را از نظر توده‌ای بحرانی نداشته است. اما همیشه باید مراقب بهره برداری از موقعیت ها بود.»


دیدگاهتان را بنویسید