راننده کامیون پس از اخطار قاضی در مورد شواهد، ادعای غرامت را انصراف داد – ایریش تایمزیک راننده کامیون لهستانی که ادعا می‌کرد در یک تصادف جاده‌ای مجروح شده بود، پس از اخطار قاضی دادگاه عالی درباره نحوه تغییر مدارکی که از طریق مترجم ارائه می‌کرد، از اقدام خود برای جبران خسارت صرف‌نظر کرد.

رومن سیری (39 ساله) که مدعی شد در تصادف دسامبر 2018 از ناحیه کتف آسیب دیده است که توانایی کار او را محدود کرده است، در مورد عکسی از او در موتورسیکلت مسابقه ای در پیست پوزنان در سال 2019 و در مورد یک حادثه کاری قبلی مورد بازجویی قرار گرفت. که برای آن نزدیک به یک چهارم میلیون یورو غرامت دریافت کرده بود.

آقای سیری که از سال 2007 تا 2019 در ایرلند زندگی می‌کرد و اکنون در Balun ul Wisniowa، Goleniow، لهستان زندگی می‌کند، پس از برخورد ماشینش با کامیونش در Horsehill، Bandon، در تاریکی از Niamh Finn از بالینادی، Bandon، Co Cork شکایت کرد. صبح روز 6 دسامبر 2018.

در این برخورد که پله درب راننده کامیون شکسته شد، خودرو خراب شد. آقای سیری که نمی دانست قدم از بین رفته است، وقتی از کابین خارج شد پس از تصادف به زمین افتاد و مدعی شد که شانه اش آسیب دیده است.

مسئولیت پذیرفته شد و پرونده برای ارزیابی خسارت در مقابل آقای قاضی مایکل هانا قرار گرفت.

آقای سیری از طریق یک مترجم لهستانی به وکیل خود، جرالد تینان اس سی، در مورد چگونگی وقوع حادثه مدرک مستقیم داد.

با این حال، هنگامی که ادوارد والش SC، به دستور Declan O’Flaherty از Tormeys Solicitors، مخالفت کرد که به نظر می رسد مترجم به جای ترجمه مدرک ارائه می دهد، پرونده به تعویق افتاد و مترجم دیگری معرفی شد.

آقای والش، در بازجویی متقابل خود از طریق مترجم دوم، از آقای سیری پرسید که چرا هرگز به گاردای تحقیقی که به حادثه رسید، نگفت که شانه اش آسیب دیده است. آقای سیری گفت که در آن زمان تحت استرس شدید بود.

آقای سیری به وکیل گفت که بقیه روز را مرخصی می‌گیرد، اما تا شش ماه آینده به کار خود ادامه می‌دهد تا اینکه به لهستان بازگشت. او مخالف بود که هرگز به کارفرمای آن زمان خود نگفته بود که در این تصادف آسیب دیده است.

وی در پاسخ به این سوال که چه کسی قرار ملاقات هایی را با متخصص مغز و اعصاب، روانشناس و جراح ارتوپد ترتیب داده است، گفت که برخی از آنها توسط وکیلش و برخی دیگر توسط خود او بوده است. او هنگام بازگشت به لهستان، سایر ملاقات های پزشکی را خودش ترتیب داد.

او با وکیل خود موافقت کرد که با تنظیم قرار ملاقات های پزشکی بسیار آشنا بوده است، زیرا او 245000 یورو برای ادعای قبلی به دلیل آسیب دیدگی به سر در یک حادثه کار در سال 2010 دریافت کرده بود.

در پاسخ به این سوال که آیا بر اساس این که توانایی کاری‌اش به طور جدی به خطر افتاده است قرار ملاقات گذاشته است، او پاسخ داد: «نکته‌ای که می‌خواهم بیان کنم این است که به دلیل [2018] تصادف من در کارهایی که می‌خواهم انجام دهم محدود هستم.»

تعدادی از مبادلات بین آقای سیری، آقای والش و قاضی در مورد تعداد موتورسیکلت های او و زمانی که از آنها استفاده کرد، انجام شد. او قبول کرد عکسی که آقای والش از او در یک موتور سوزوکی در پوزنان گرفته بود.

قاضی به او گفت: “تو هیچ کمکی به خودت نمی‌کنی، زیرا من باید تصمیم بگیرم که آیا تو شاهد قابل اعتمادی هستی”.

مترجم سپس گفت که در ترجمه با مشکل مواجه است و با آقای والش موافقت کرد که آقای سیری در حال گفتگو با او بوده و “در تلاش برای ارزیابی تفسیر من است”.

قاضی به وکیل آقای سیری گفت که او برای مدت کوتاهی به تعویق خواهد افتاد تا به او “فرصتی بدهد تا دامن هایت را جمع کند”.

پس از تعویق، آقای Tynan SC، برای آقای Siry، گفت که این پرونده ممکن است متوقف شود.

قاضی پرونده را رد کرد و گفت که مترجم باید به خاطر تلاش هایش برای کمک به دادگاه قدردانی شود.


دیدگاهتان را بنویسید