روزنامه ایرلندی تایمز گزارش می دهد که از هر پنج کارگر بالای 50 سال، یک نفر حقوق کم دارداز هر پنج کارگر بالای 50 سال، یک نفر حقوق کم دارد. طبق گزارش جدید موسسه Geary UCD.

بر اساس گزارشی که توسط کمیسیون حقوق پایین تامین شده است، 80000 نفر بالای 50 سال که دستمزد پایینی دارند، تمایل دارند در مشاغل دائمی با نرخ ساعتی بین 40 تا 60 سنت بالاتر از حداقل دستمزد کار کنند.

کارگران مسن کم دستمزد: نمایه کمی و کیفی دستمزد پایین در میان کارگران بالای 50 سال توسط مایکل کالینز و کاترین الیوت اودار به منظور ارائه درک بهتر از گروهی است که حدود 20 درصد از کارگران کم دستمزد را تشکیل می دهند. در ایرلند.

این داده‌ها در سال 2018 جمع‌آوری شدند، زمانی که آستانه در نظر گرفتن کم دستمزد برابر با درآمد ساعتی 11.65 یورو یا کمتر در ساعت بود.

این نشان می‌دهد که کارگران مسن‌تر در رده کم دستمزد به دلیل ترکیبی از عوامل اقتصادی و اجتماعی انگیزه کار دارند، در میان سایر مسائل، بسیاری از آنها نگران آن‌چه حقوق بازنشستگی ناکافی می‌دانند و دیگران می‌خواهند در اطراف افراد دیگر باشند.

این تحقیق نشان داد که این گروه دارای ویژگی‌های مشترکی با کارگران جوان کم‌درآمد بود. هر دو گروه به احتمال بیشتری به سطح تحصیلات پایین تری دست یافته اند، در استخدام دائمی به جای موقت و کار در شرکت های کوچکتر (کمتر از 50 کارمند) بودند.

ماهیت کار انجام شده توسط دو گروه به طور کلی متفاوت بود، هرچند، کارگران مسن‌تر به احتمال زیاد در بخش اداری یا نقش مراقبتی/بهداشتی به جای خرده‌فروشی یا مهمان‌نوازی استخدام می‌شوند.

شرایط شخصی آنها نیز متفاوت بود، به طوری که کارگران مسن‌تر به احتمال زیاد در خانواده‌هایی با یک یا دو بزرگسال زندگی می‌کردند که آنها تنها کارگر هستند و بدون وام مسکن مالک خانه‌شان بودند.

جوان‌های کم دستمزد معمولاً در خانه‌های چند بالغ زندگی می‌کنند و اجاره می‌دهند. بنابراین، در حالی که کارگران مسن‌تر اغلب فقر در محل کار را تجربه می‌کنند، آنها تمایل دارند که بهتر بتوانند با چالش‌هایی که ایجاد می‌کند، از جمله شکست‌های ناگهانی که مستلزم هزینه‌های قابل توجهی است، کنار بیایند.

میانگین درآمد در گروه بالای 50 سال کم دستمزد فقط 40 تا 60 سنت بالاتر از حداقل دستمزد بود و در کل گروه زنان وضعیت بدتری داشتند و به طور متوسط ​​5.5 درصد کمتر از مردان درآمد داشتند و 54 درصد از افراد را تشکیل می دادند. تعداد کل

اکثر آنها گفتند که احساس می کنند برای کار خود دستمزد کمتری دریافت می کنند، و این گزارش نشان می دهد که پاسخ دهندگان به طور کلی احساس می کنند 15 یورو در ساعت، به طور قابل توجهی بالاتر از تخمین های مختلف دستمزد زندگی، پاداش عادلانه تری برای تلاش های آنها بوده است.

دکتر کالینز، نویسنده اصلی این گزارش، در RTÉ’s Morning Ireland گفت: «اگر در 20 سال گذشته نگاهی بیندازیم، تعداد کارگران بالای 50 سال دو برابر شده و در دهه‌های آینده نیز به رشد خود ادامه خواهد داد.

80000 مورد از این تعداد وجود دارد [low paid] کارگران و به طور کلی مشخصات بخشی متفاوتی نسبت به کارگران کم دستمزد دارند. بخش‌هایی مانند خرده‌فروشی، غذا و مسکن بخش‌هایی هستند که ما تمایل داریم کارگرانی با دستمزد کم پیدا کنیم، و در حالی که مطمئناً کارگران مسن‌تر کم دستمزد در آنجا حضور دارند، آنها همچنین در نقش‌های اداری، بهداشتی و مراقبتی حضور پررنگ‌تری دارند.

«بعضی‌ها به دلیل مهارت‌هایشان و به دلیل نیازشان به منابع مالی آنجا هستند، اما به همان اندازه افرادی آنجا هستند زیرا برای شمول اجتماعی از کار ارزش قائل هستند، برای فرصت ملاقات و ترکیب با دیگران ارزش قائل هستند، و اینکه با توجه به موقعیت مکانی مناسب است. دکتر کالینز گفت: این مشاغل.


دیدگاهتان را بنویسید