سطح بالایی از سرب در آب آشامیدنی در 12 شهرستان یافت شد – آیریش تایمزآزمایشات انجام شده توسط Irish Water غلظت سرب را 15 برابر حد مجاز برای مصرف در آب آشامیدنی در یک منطقه در Co Roscommon و نزدیک به 10 برابر حد مجاز در منطقه ای از Co Waterford پیدا کرده است.

ممیزی در سال های اخیر توسط Irish Water 33 مورد را نشان داد که در آن آب آشامیدنی دارای غلظت سرب بالاتر از حد مجاز 10 میکروگرم (میکروگرم) در لیتر بود که هر مورد به آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) گزارش شد.

بالاترین سطوح سرب در آب آشامیدنی در طول آزمایش آب آشامیدنی از یک شیر آب در بخشی از Co Roscommon یافت شد که در سال 2020 نمونه ای 148 میکروگرم بود.

آزمایش آب آشامیدنی در Joanstown، Co Waterford، در ژوئن 2021 غلظت سرب 98 میکروگرم را نشان داد که تقریباً ده برابر حد مجاز است.

مقدار 56 میکروگرم در هر لیتر سرب در آب آشامیدنی از آب لوله کشی آزمایش شده در خانه ای در شورای شهرستان دوبلین جنوبی گرفته شد.

مدیر اجرایی خدمات بهداشتی توصیه می‌کند که اگر سطح سرب بالای 10 میکروگرم در لیتر باشد، خانواده‌ها باید «آب آشامیدنی سالم» را از منابع دیگر پیدا کنند، به‌ویژه وقتی صحبت از شیرخواران، کودکان خردسال یا زنان باردار است.

آزمایش‌ها سطوح بالایی از سرب را در آب آشامیدنی در 12 شهرستان مختلف از جمله کورک، ویکلو، وکسفورد، لیمریک، دونگال، کاوان و مایو نشان دادند.

نتایج ممیزی داخلی آب آشامیدنی بر اساس قانون آزادی اطلاعات در اختیار ایرش تایمز قرار گرفت.

49 میکروگرم سرب در هر لیتر در آب آشامیدنی یک خانه یافت شد که توسط منبع آب منطقه ای Burncourt در Co Tipperary تامین می شد.

سطوح بالایی از سرب همچنین در محلی در شورای شهرستان دان لاوگهیر راثدان (41 میکروگرم) و سه برابر حد مجاز در آب آشامیدنی در کیشکیم، شمال غرب کورک، و در راس، کیلدرمودی، شرکت واترفورد یافت شد.

آیریش واتر گفت زمانی که آب از تصفیه خانه های خود خارج شد، “بدون سرب” بود و هیچ یک از شبکه های آب کشور از لوله های سربی استفاده نمی کردند.

در خانه‌هایی که قبل یا در طول دهه 1970 ساخته شده‌اند، احتمالاً برخی از لوله‌کشی‌هایی که خانه را به شبکه اصلی متصل می‌کند، حاوی لوله‌های سربی بوده است.

شرکت آب ملی گفت که از حدود 180000 اتصال خدماتی که لوله های کوتاهی بودند که یک خانه را به شبکه اصلی آب وصل می کردند و از سرب ساخته شده بودند آگاه است.

این آژانس تا به امروز 42000 مورد از این لوله ها را جایگزین کرده است و برنامه هایی برای جایگزینی 48000 اتصال لوله های سربی دیگر تا سال 2030 دارد.

سخنگوی آیریش واتر گفت که شروع به استفاده از ارتوفسفات برای تصفیه لوله های سربی کرده است که پوشش محافظی را در داخل لوله ها تشکیل می دهد تا از ورود سرب به آب آشامیدنی خانه جلوگیری کند.

سخنگوی وزارت مسکن همچنین افزود که مالکان خانه می توانند تا 5000 یورو از هزینه تعویض لوله های سربی در املاک خود را مطالبه کنند.


دیدگاهتان را بنویسید