شارژ خودروی الکتریکی مطابق با قیمت دیزل پس از 67 درصد افزایش بیشتر – ایریش تایمزهزینه شارژ یک وسیله نقلیه الکتریکی در نقاط شارژ عمومی ESB تا 67 درصد از 20 دسامبر افزایش می یابد، در حال حاضر تا 47 درصد در ماه می افزایش یافته است.

افزایش قیمت به این معنی است که برای اولین بار سوخت بسیاری از وسایل نقلیه الکتریکی حداقل به گرانی دیزل خواهد بود، در حالی که در برخی موارد رانندگی با یک خودروی کوچک بنزینی ارزان تر خواهد بود.

افزایش قیمت ها همزمان با اخبار منتشر شده از CSO در این هفته مبنی بر کاهش قیمت عمده فروشی برق، 36.6 درصد کمتر از اکتبر 2021 و 52.0 درصد از سپتامبر 2022 کاهش یافته است.

در ایمیلی به مشتریان این هفته ESB eCars نشان داد که قیمت شارژ «استاندارد» یا آهسته در کنار جاده که معمولاً هشت تا ده ساعت طول می‌کشد، از 33.6 درصد در هر کیلووات ساعت به 56.3 درصد در هر کیلووات ساعت افزایش می‌یابد که افزایشی 23 درصدی در هر کیلووات ساعت است. یا حدود 67 درصد.

هزینه استفاده از “شارژر سریع” که حداکثر 50 کیلووات ساعت را ارائه می دهد و می تواند یک وسیله نقلیه الکتریکی معمولی را در حدود 40 دقیقه تا 80 درصد شارژ کند، از 39.4 درصد در هر کیلووات ساعت به 64.7 درصد در هر کیلووات ساعت افزایش می یابد. این افزایش حدود 64 درصدی است.

هزینه استفاده از “شارژر سریع” که تا 150 کیلووات ساعت را تحویل می دهد، از 46.1 درصد در هر کیلووات ساعت به 61. 7 سنت در هر کیلووات ساعت افزایش می یابد که تقریباً 34 درصد افزایش می یابد. شارژرهای 150 کیلووات ساعتی سه برابر سریعتر از همتایان 50 کیلووات ساعتی خود نیستند، زیرا تا حدی به دلیل محدودیت سرعت خودروها برای پذیرش شارژ است. قیمت های ذکر شده برای شارژ بدون پرداخت هزینه می باشد. پرداخت صورتحساب کمی ارزان تر است، اما به هزینه اشتراک ماهانه 4.79 یورو نیاز دارد

ESB eCars آخرین بار هزینه های خود را برای شارژ عمومی وسایل نقلیه الکتریکی (EV) تا 47 درصد از 5 می افزایش داد.

با این حال، گزینه‌های جایگزینی وجود دارد و رانندگان می‌توانند در صورتی که بتوانند در خانه شارژ کنند، نرخ‌های ارزان‌تری دریافت کنند، و اگر بتوانند از نرخ‌های کنتور هوشمند استفاده کنند، دوباره ارزان‌تر هستند.

افرادی که دارای کنتور هوشمند با استفاده از نرخ شبانه هستند، می توانند از قیمت 21.5 سنت در هر کیلووات ساعت استفاده کنند، در حالی که کسانی که خودرو را با تعرفه Night Boost شارژ می کنند، شاهد کاهش نرخ به 12.6 درصد در هر کیلووات ساعت بین ساعت های 2 تا 4 صبح هستند.

بلیک بولند از AA گفت که افزایش قیمت اخیر هزینه برق در شبکه شارژ عمومی را به طور کلی با قیمت گازوئیل مطابقت می دهد.

اوایل این ماه تانایست لئو وارادکار گفت که رسیدن به هدف دولت برای داشتن تقریباً یک میلیون خودرو در جاده‌ها تا سال 2030 «دشوار» است و آن را «هدف بالا» توصیف کرد.

هدف دولت این است که 845000 خودروی برقی، 95000 ون، 3500 کامیون و 1500 اتوبوس معرفی کند و تعداد کل خودروهای برقی در جاده ها را تا پایان دهه به 945000 برساند.


دیدگاهتان را بنویسید