قاتل نیکولا فورلونگ در توکیو پس از آزادی از زندان به ایالات متحده باز می گردد – ایریش تایمزمردی که به قتل دانشجوی مبادله ای ایرلندی نیکولا فورلونگ در اتاق هتل توکیو محکوم شده بود، به خانه خود در ایالات متحده بازگشت.

ریچارد هیندز در 19 نوامبر پس از گذراندن 10 سال زندان آزاد شد. او در سال 2013 به خاطر خفه کردن زن 21 ساله شرکت وکسفورد در سال قبل مجرم شناخته شد.

هیندس به مقامات مهاجرت ژاپن منتقل شد و با یک پرواز تجاری نزد خانواده اش در ممفیس، تنسی بازگردانده شد.

خانواده خانم فورلونگ از کوراگکلو، که حکم اولیه را “یک شوخی” خواندند، گفتند که از بازگشت هندز به زندگی غیرنظامی “ویران شده اند”.

آنجلا فرلونگ، مادر نیکولا، گفت: «وقتی این خبر را شنیدم خم شدم. من 10 سال را صرف این فکر کردم که چه احساسی دارم و اکنون می دانم – کنار آمدن با آن سخت است. او ادامه می دهد و زندگی خود را می گذراند و ما فقط باید زندگی خودمان را بکنیم.»

خانواده هیندز از زمان صدور حکم در سال 2013 سکوت کرده اند و هرگز با فرلونگ ها تماس نگرفته اند. برادر بزرگترش کلود وقتی از او خواسته شد در مورد آزادی او نظر بدهد، تلفن را قطع کرد.

هیندز، نوازنده دوره گرد که در آن زمان 19 سال داشت، اعتراف کرد که خانم فورلونگ را در اتاق 1427 هتل کیو پلازا در توکیو خفه کرده است و ادعا می کند که او بی کلام نشان داده است که می خواهد رابطه جنسی خشن دارد. مجازات او «نه کمتر از پنج و نه بیشتر از 10 سال» همراه با کار حداکثر مجاز در ژاپن بود زیرا او خردسال بود.

او پس از اینکه از جرم خود پشیمان نشد، تمام مدت را در زندان فوچو، در حومه غربی توکیو گذراند. هیندز در طول مدتی که در آنجا بود، به عنوان «زندانی دسته سه» طبقه بندی می شد، به این معنی که مقامات زندان معتقد بودند که او تنها «انتظار متوسطی» از بازپروری به جامعه داشت.

جیمز بلکستون، رقصنده و طراح رقص که به اتهام تجاوز جنسی به دوست خانم فورلونگ در حین تاکسی سواری به کیو پلازا محکوم شده بود، پس از سه سال حبس در سال 2015 آزاد شد. او از آن زمان به زندگی خود در لس آنجلس بازگشته و ظاهراً اخیراً ازدواج کرده است.

هیندز شهادت بی‌اعتباری داد و در آن گفت که دو زن ایرلندی که می‌خواستند «پارتی» بگیرند، به او و بلکستون در خارج از ایستگاه قطار نزدیک شده بودند.

در بیانیه تأثیر قربانیان، خانواده فرلونگ خواستار «شدیدترین مجازات ممکن» شدند و از قضات «ماهیت بی‌رحمانه» جنایت و این واقعیت که آقای هیندز تلاش کرده بود دخترشان را به‌عنوان «معتاد مواد مخدر بداخلاق» به تصویر بکشد، به رسمیت بشناسند.

ماساهارو آشیزاوا، قاضی ارشد دادگاه در سال 2013 با صدور حکم گفت که هیندز هیچ پشیمانی از خود نشان نداده و اظهارات وی باعث “بی احترامی” قربانی او شده است. قاضی آشیزاوا گفت که درخواست خانواده فورلونگ برای مجازات شدیدتر “بسیار قابل درک است.”

Taoiseach مایکل مارتین، در بازدید از توکیو در ماه ژوئن، پیشنهاد کرد خانواده Furlong باید قبل از آزادی Hinds مشورت شود. او گفت: «از نظر من وقتی کسی به قتل می رسد، عدالت هرگز اجرا نمی شود. من والدین را در موقعیت‌های مشابهی ملاقات کرده‌ام و غم و اندوه و اختلال و نابودی زندگی آنها برای آنها حبس ابد بوده است، بسیار بیشتر از شخص واقعی که این عمل را انجام داده است. احساس من این است که مقامات، چه در ژاپن و چه در ایرلند، باید قربانیان را بیشتر در نظر بگیرند.»

آنجلا فرلونگ گفت که علاقه ای به شنیدن صحبت های هندز ندارد. من فکر می کنم در این مرحله فقط باید آن را پشت سر بگذاریم. نمی‌خواهم بدانم او چه می‌گوید. او در دادگاه انبوهی از دروغ ها را گفت و پس چرا من می خواهم آنچه را که او می گوید بشنوم.


دیدگاهتان را بنویسید