محاکمه یک افسر نیروی دفاعی متهم به تهدید به کشتن همکار – ایریش تایمز متوقف شدمحاکمه یک افسر ارشد در نیروهای دفاعی، متهم به تهدید به کشتن یکی از همکارانش در یک پادگان ارتش در دونگال پنج سال پیش، پس از تغییر دادخواست خود به تعدادی از اتهامات، در دادگاه نظامی متوقف شد.

گروهبان اوئل فیشر مجدداً در یک دادگاه نظامی در پادگان مک کی در دوبلین محاکمه شد، جایی که او به سه اتهام جرم کوچکتر رفتاری که به نظم و انضباط بر خلاف بخش 168 قانون دفاعی آسیب می رساند، اعتراف کرد.

گروهبان فیشر در ابتدا نسبت به پنج جرم، از جمله تهدید به قتل، بی گناه بود.

این مرد 54 ساله متاهل، پدر سه فرزند، که 37 سال در نیروهای دفاعی خدمت کرده است، متهم به تهدید به کشتن سرجوخه اوون مک‌لافلین در طی یک مراسم اجتماعی در محل آشفتگی افسران در کمپ Finner، Ballyshannon، Co Donegal، بین نوامبر بود. 14 و 15 نوامبر 2017 با استفاده از کلمات: «من تو را خواهم کشت. من اسلحه ام را می گیرم و به شما شلیک خواهم کرد.

در روز دوم محاکمه، گروهبان فیشر، که وابسته به گردان پیاده نظام 28 مستقر در کمپ فینر است، اعتراف کرد که از این کلمات به عنوان نقض بند 168 قانون دفاعی استفاده کرده است.

او همچنین به پرتاب عینک در شلوغی افسران مقصر اعتراف کرد و به Cpl McLoughlin گفت: «من پدرت را می‌شناختم. او یک جنتلمن بود، اما شما کمی تیز هستید.»

مدیر تعقیب‌های نظامی موافقت کرد که اتهام تهدید به قتل و یکی دیگر از اتهامات مستی را در نتیجه درخواست گروهبان فیشر نسبت به اتهامات جایگزینی که با آن روبرو شده بود، کنار بگذارد.

محاکمه شواهدی شنیده بود که نشان می‌داد جرایم ادعا شده در پایان آنچه شاهدان به عنوان “نزاع دسته جمعی” و “جنگ‌زدایی کامل” در طول یک مهمانی کریسمس در پادگان توصیف کرده بودند، انجام شده است.

قاضی نظامی، سرهنگ مایکل کمپیون، مطلع شد که یکی از سربازان پس از اصابت مشت به صورت توسط سه افسر دیگر دچار خونریزی از دهان شد، در حالی که تصویر رئیس جمهور مایکل دی هیگینز – فرمانده عالی نیروهای دفاعی – در جریان حوادثی شکسته شد. آشفتگی را به نظر “غارت شده” ترک کرد.

در شواهد، Cpl McLoughlin گفت که متهم به پدرش، سرجوخه Dermot McLoughlin اشاره کرد که در سال 1987 در حین انجام وظایف حافظ صلح سازمان ملل در لبنان با شلیک گلوله اسرائیل کشته شد.

او گفت که گروهبان فیشر به سمت او دوید و گفت که “می‌خواهد من را بکشد” پس از اینکه او افسر پلیس را در مورد اینکه چقدر پدرش را می‌شناخت به چالش کشید.

پس از اعترافات متهم به گناه، وکیل DMP، سرهنگ دوم شین کیوگ، گفت که با Cpl McLoughlin تماس گرفته شده است و “مصمم” است که نمی خواهد در برنامه آشتی که توسط قاضی پیشنهاد شده بود شرکت کند.

سرهنگ کئوگ گفت که سی پی ال ​​مک لافلین مایل بود قبل از اینکه در اوایل سال 2023 از نیروهای دفاعی به دلایل پزشکی اخراج شود، شخصاً اظهارنامه تأثیر قربانی را به دادگاه ارائه دهد، که او به چالش می کشد.

دادگاه نظامی شنید که شرکت گروهبان فیشر قبلاً در سال 2008 به دلیل نقض دستورات دائمی به دلیل نقض قوانین ثابت محکوم شده بود و به دلیل آن توبیخ شدید و 250 یورو جریمه شد.

گروهبان سرگرد دیوید اوریلی، که به عنوان شاهد شخصیت متهم فراخوانده شد، گروهبان فیشر را به دلیل تخصص او در آموزش استفاده از سلاح، “پدربزرگ تک تیرانداز” در نیروهای دفاعی توصیف کرد.

او گفت سی‌اس فیشر، که ۱۵ سال بود او را می‌شناخت، «بسیار صادق، سخت‌کوش و وفادار بود».

یکی دیگر از شاهدان شخصیت، فرمانده مایلز کلهر، در جلسه اطلاع داد که گروهبان فیشر یک بار با واکنش سریع خود پس از انداختن یک نارنجک زنده در مجاورت پرسنل نظامی به جلوگیری از تلفات و جراحات کمک کرد.

سرهنگ کمپیون جلسه استماع را تا 11 ژانویه به تعویق انداخت تا بیانیه تأثیر قربانی را از Corp McLoughlin بشنود.


دیدگاهتان را بنویسید