مطالعه نشان می دهد که اکثر جوانان معتقدند پورن علاقه مردان را به رابطه جنسی خشن افزایش می دهد – ایریش تایمزتحقیقات جدید زنان کمک نشان می دهد که بیش از چهار نفر از هر پنج نوجوان 18 تا 25 ساله معتقدند که پورنوگرافی علاقه مردان جوان را به دنبال رابطه جنسی خشن یا خشونت آمیز افزایش می دهد.

این سازمان که برای جلوگیری از خشونت و سوء استفاده از شریک صمیمی تلاش می کند، روز جمعه گزارش جدیدی در مورد آسیب های پورنوگرافی بر جامعه، به ویژه کودکان و جوانان منتشر کرد.

این تحقیق که توسط شرکت نظرسنجی RedC به صورت آنلاین انجام شد، با نمونه ای نماینده ملی از 934 نفر، نشان داد که 71 درصد از مردم ایرلند معتقدند پورنوگرافی به جامعه آسیب می رساند.

بیش از یک نفر از هر دو نفر یا 57 درصد معتقدند که پورنوگرافی نابرابری بین زن و مرد را افزایش می دهد.

در این گزارش آمده است که اکثر مردم ایرلند بر این باورند که پورنوگرافی برای کودکان بسیار قابل دسترسی است و به نابرابری جنسیتی و اجبار و خشونت جنسی علیه زنان و دختران کمک می کند.

علیرغم اجماع اکثریت در این مطالعه، یک تفاوت “بسیار قابل توجه و از نظر آماری معنی دار” بین نگرش زن و مرد و سطح نگرانی در مورد پورنوگرافی وجود دارد.

حدود 75 درصد از مردم موافقند که پورنوگرافی کودکان و جوانان را در برابر درخواست‌ها برای اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدیوهای صمیمی آسیب‌پذیر می‌کند، در حالی که 81 درصد از افراد 18 تا 25 ساله معتقدند که پورنوگرافی علاقه مردان جوان را به دنبال رابطه جنسی خشن یا خشن افزایش می‌دهد. .

81 درصد دیگر از همه پاسخ دهندگان خواهان آموزش روابط جنسی و روابط مناسب با سن در همه مدارس هستند که شامل تمرکز بر پیامدهای منفی قرار گرفتن در معرض پورنوگرافی است.

سارا بنسون، مدیر اجرایی کمک زنان، گفت که تفاوت جنسیتی در عقاید در مورد پورن تقریباً در همه زمینه‌های نگرانی ثابت است.

او گفت: «این نظرسنجی همچنین نشان داد که اکثریت اعتقاد دارند که پورنوگرافی احترام مردان را به زنان تضعیف می‌کند، اما نه اینکه باعث کاهش احترام زنان به مردان می‌شود».

این به احتمال زیاد به این دلیل توضیح داده می شود که پورنوگرافی به طور مداوم و نامتناسب زنان را به شیوه های بسیار تحقیرآمیز، تحقیرآمیز و غیرانسانی به تصویر می کشد – و به این دلیل که بیشترین تأثیرات منفی پورنوگرافی در ایرلند مستقیماً توسط زنان و دختران تجربه می شود. آنها بیشترین آسیب را به دوش می کشند.»

خانم بنسون گفت که برخی از زنانی که به خدمات خط مقدم زنان کمک می‌کنند، گفته‌اند که پورن به طور مرتب در آزار کلامی، جنسی و فیزیکی که تجربه می‌کنند، نقش دارد.

او افزود: “سطوح پرخاشگری فیزیکی در هنگام تجاوزات جنسی تکان دهنده است، به طوری که زنان فاش می کنند که در حین رابطه جنسی تا حد بیهوشی خفه شده اند و آنها را وحشتناک ترین نام ها خوانده اند.”

“زنان فاش کرده اند که سوء استفاده کنندگان آنها را مجبور به تماشای و اجرای مجدد فیلم های مستهجن کرده اند. این شامل افشاگری‌هایی می‌شود که در آن زنان مورد تجاوز جنسی قرار گرفته و به اعمال جنسی، از جمله با مردان دیگر، وادار شده‌اند. زنان همچنین فاش کرده‌اند که شریک زندگی‌شان آنها را با زنانی که در فیلم‌های مستهجن نمایش داده می‌شوند، مورد انتقاد قرار داده و مقایسه کرده‌اند.»


دیدگاهتان را بنویسید