“من یاد گرفته ام هر روز را در آغوش بگیرم” – ایرلندی تایمز


کولت اوشی به تدریج متوجه شد که همسرش کایران حالش خوب نیست. او شروع به احتکار اشیا کرده بود. انبوهی از چوب‌های آتش‌زا در سوله و تکه‌های قطعات شکسته رایانه از مغازه‌ای که او در آن کار می‌کرد، در اطراف خانه‌شان در کو لیمریک پراکنده بود.

در ژوئیه 2021 زمانی که برای خرید کیک تولد دخترشان رفتند و پولی در حساب بانکی وجود نداشت، به اوج خود رسید. پس از بررسی اظهارات آنها، مشخص شد که 14000 یورو برای وب سایت های کلاهبرداری خرج شده است. کایران به یاد نداشت که آن را خرج کرده باشد.

پس از مشاوره با متخصصان، کیران (47) به زوال عقل لوب فرونتال مبتلا شد که به آرامی باعث تغییراتی در رفتار او و سپس بیماری نورون حرکتی شده بود. اوایل امسال، پزشکان گفتند که او دو سال بیشتر از عمرش باقی نخواهد ماند.

کولت که از کایران و سه فرزند خردسالشان – لوک (11 ساله)، هایدن (10) و کائویمه (8) مراقبت می کند – در مراسم اهدای جوایز روز پنجشنبه در دوبلین به عنوان بهترین مراقب خانواده سال 2022 نت واچ انتخاب شد.

او گفت که این جایزه غافلگیرکننده پس از کنار آمدن با سلامتی همسرش که از دوران نوجوانی با او بوده است مانند یک رویا بود.

من او را تا ابد می شناسم. ما 27 سال است که با هم هستیم.

“من فقط توسط من رانده شده است [knowing] بچه ها فقط من را دارند… قبلاً برای آینده برنامه ریزی می کردم. من دیگه اینکارو نمیکنم یاد گرفته ام هر روز در آغوش بگیرم.»

مدرسه کودکان Lisnagry NS در لیمریک صفحه GoFundMe را برای جمع آوری پول برای خانواده راه اندازی کرده است زیرا وضعیت کایران رو به وخامت است.

Collete برنده کلی ارائه جوایز سالانه بود که هدف آن قدردانی از فداکاری و تعهد بیش از 500,000 مراقب خانواده در سراسر کشور است که حمایت خانه مهمی را برای عزیزان با نیازهای اضافی ارائه می دهند.

چهار مراقب دیگر در جوایز روز پنجشنبه مورد تقدیر قرار گرفتند. هیو هیلیارد (17) از کلارا، کوفلی به دلیل مراقبت از خواهرش الن پس از مرگ مادرشان در سال 2020 به عنوان بهترین مراقب جوان لنستر انتخاب شد. الن اوتیسم دارد و نیاز به حمایت قابل توجهی دارد.

جایزه مونستر به کارا دارمودی (12) از کلونمل، کو تیپری رسید که به مراقبت از دو برادرش نیل (9) و جان (5) که هر دو به شدت اوتیسم هستند کمک می کند. کارا در ماه ژوئن در امتحان ریاضی Junior Cert شرکت کرد تا برای کودکان با نیازهای ویژه پول جمع کند و 97 درصد را به دست آورد. او قصد دارد سال آینده در امتحان ریاضی پایان تحصیلات شرکت کند.

در Connacht، سارا آن بودای (13) از Tuam، Co Galway برای کمک به خواهر 15 ماهه اش استر که دارای سندرم داون و نقص قلبی است، مورد تقدیر قرار گرفت.

جایزه پرستار جوان اولستر به اندرو مک النی (13) از کلونمانی، کو دونگال. او به مراقبت از برادرش جک که غیرکلامی است، دچار تشنج و ناتوانی ذهنی است، کمک می کند. سال گذشته اندرو با تماس با خدمات اورژانس و تجویز دارو جان جک را نجات داد.


دیدگاهتان را بنویسید