مک‌انتی می‌گوید: «بیش از اندکی سرمایه‌گذاری» برای مقابله با جنایات باغ گیلاس مورد نیاز است – آیریش تایمزهلن مک انتی وزیر دادگستری گفت که برای رسیدگی به رفتارهای ضد اجتماعی، جرم و جنایت و فقر در باغ گیلاس «بیش از اندکی سرمایه گذاری» نیاز است.

او در حالی صحبت می‌کرد که یک استراتژی بلندمدت برای رسیدگی به مسائل در جامعه غربی دوبلین که شاهد حملات به گاردی، خرید و فروش علنی مواد مخدر، رویدادهای شادی‌آور مداوم، ارعاب مرتبط با مواد مخدر و ساکنانی هستند که به دنبال ترک منطقه بوده‌اند، اعلام کرد.

جزئیات هیئت اجرایی باغ آلبالو (COIB) توسط وزیر مک انتی در جلسه روز پنجشنبه در جامعه به رهبران جامعه و نمایندگان منتخب ارائه شد. این جلسه به دنبال جلسه مشابهی در سپتامبر برگزار شد که در پی برخورد یک خودروی گاردا توسط یک خودروی سرقتی در حالی که تماشاچیان تشویق می کردند، برگزار شد.

خانم مک‌انتی گفت که این هیئت «ساختاری مشابه» با ساختاری خواهد بود که در سال 2018 در دروغدا تأسیس شد، زمانی که یک مبارزه با مواد مخدر بخشی از شهر را با خشونت و ارعاب فرا گرفت.

او گفت تنها چیزی که پس از جلسه سپتامبر می دانست این بود که هیچ اشتیاقی برای طرح «طرح دیگری» وجود ندارد. جامعه و سازمان ها می دانستند که چه کاری باید انجام شود. او اضافه کرد که اکنون این یک سوال بود که همه چیز اتفاق بیفتد.

“بنابراین، ما با جامعه ملاقات کردیم، با نگهبانان، شورای شهر دوبلین و این ساختار دارای یک صندلی، پشتیبانی های اداری تمام وقت اختصاصی خواهد بود و پیوندهای مستقیمی از هیئت مدیره به آژانس ها و بخش های مختلف برای پیشبرد امور وجود خواهد داشت. ”

این هیئت به طور مستقل توسط برندان فاستر، شریک گرانت تورنتون، رئیس سابق اتاق بازرگانی دوبلین و رئیس فعلی گروه توسعه باغ گیلاس، ریاست خواهد شد. مقامات وزارت دادگستری “در چند روز آینده” دوباره با DCC ملاقات خواهند کرد.

او قبول کرد که بسیاری از خانواده‌ها در باغ گیلاس «در فضای خوبی نیستند»، زیرا برخی از آن‌ها منطقه را «جهنم» توصیف می‌کنند و ابراز تمایل به ترک می‌کنند. او گفت که از زمان جلسه سپتامبر که یکی از کارکنان مدرسه محلی به او درباره پسری می‌گفت که برای کلاس حاضر نمی‌شد، “تسخیر شده” بود.

“وقتی آنها در نهایت به خانه رفتند، او مراقب خواهر و برادرهای کوچکش بود، زیرا پدر و مادر غایب بودند … بنابراین بیش از مقداری سرمایه گذاری می شود.” او پیش بینی کرد که COIB برای شروع حداقل پنج سال در محل باشد.

در میان کسانی که در این جلسه حضور داشتند، دایتی دولان، عضو شورای محلی بود که از اعلام COIB استقبال کرد.

«این یک روز خبری خوب برای باغ آلبالو است. واضح است که آنها [Government officials] گوش داده اند به اعتقاد من تعهدی بلندمدت در سطح دولت برای همکاری با ما، ایجاد ساختار و تامین منابع آن وجود دارد.

ما به افراد ارشد در آن میز نیاز داریم، به نمایندگان جامعه در مرکز نیاز داریم، اما همچنین به تصمیم گیرندگان ارشد نیاز داریم. ما به دنبال تعهد یک ساله برای پروژه های تابستانی نیستیم. ما به تعهدی بلندمدت برای جبران خسارت دولت و ساختارهایی که این جامعه را در سه تا چهار دهه گذشته آسیب رسانده اند، نیاز داریم.»

هیزل نورتون، عضو شورا، نیز از تعهد وزیر استقبال کرد اما گفت که اعتماد جامعه به این طرح باید جلب شود. “مردم در طول سال ها در مورد برنامه های زیادی شنیده اند. ما باید مطمئن شویم که ذینفعان مناسب درگیر هستند و باید به برخی از پیروزی‌های سریع مانند زمین بازی یا چیزهای دیگر دست پیدا کنیم تا جامعه بتواند تغییرات را ببیند، اعتماد را پس بگیریم و آنها را وارد کنیم.»


دیدگاهتان را بنویسید