نامشخص بودن جاده کمربندی گالوی ساکنان را در هاله ای از ابهام قرار می دهد – آیریش تایمز


جورج رایدر به مدت 35 سال در خانه خود در املاک مسکونی آگناکورا در دانگان، گالوی زندگی می کند و این مکان را خریده و خانه ای در آن برای او و همسرش ساخته است تا بقیه روزهای خود را در آن سپری کنند.

در پنج سال گذشته، آقای رایدر تهدید به CPO (سفارش خرید اجباری) بر سر او و خانه اش بود. اگر جاده حلقوی گالوی پیش برود، خانه او باید تخریب شود تا راه برای آن باز شود.

«قرار است در حال حاضر در اینجا در ایرلند کمبود مسکن داشته باشیم. من اینجا خانه خوبی دارم که با کمک یک معمار آن را طراحی کردیم. این همه در یک سطح است. آقای رایدر گفت: ما برای پیری خود گفتیم که مجبور نیستیم از پله ها بالا برویم.

“من با CPO فرض می کنم که در نهایت ارزش منصفانه ای برای خانه به دست آوریم، اما پس از آن باید به دنبال محل اقامت دیگری بروم، که در این مرحله از زندگی من، واقعاً آن چیزی نیست که من می خواهم.”

آقای رایدر گفت که در ابتدا، برنامه این بود که یک CPO 20 فوت تا 30 فوت (6 تا 9 متر) از باغ او بردارد، که او با آن موافق بود. با این حال مسیری که در نهایت بر سر آن توافق شد «تقریباً کل این املاک را تخریب خواهد کرد. [Aghnacurra]”، و یک شهرک مسکونی دیگر روبروی جاده.

این حسابدار که صاحب شرکت Ryder Son & Co در گالوی است، افزود که فکر نمی‌کند این جاده کمربندی در طول زندگی او ساخته شود.

با این حال، در ماه اکتبر، An Bord Pleanála یک پرونده دادگاه عالی علیه جاده کمربندی پیشنهادی 600 میلیون یورویی در اطراف گالوی را پذیرفت، در اقدامی که مجوز برنامه ریزی داده شده در سال گذشته برای پروژه 18 کیلومتری را که قرار بود ازدحام مزمن ترافیک در شهر را کاهش دهد لغو می کند. .

مقام برنامه‌ریزی تصمیم گرفت که علیه پروژه توسط گروه کمپین دوستان محیط‌زیست ایرلندی اعتراض نکند، و گفت که در آن زمان «آگاه نبود» که دولت چند روز قبل از تصمیم‌گیری برای اعطای مجوز برنامه‌ریزی، طرح آب و هوایی جدیدی را تصویب کرده بود. طبق قانون، آن را در نظر نگرفت. برنامه اقدام اقلیمی 2021 کمتر از یک هفته قبل از تصمیم An Bord Pleanála در پرونده گالوی معرفی شد.

شوراهای شهر و شهرستان گالوی، و زیرساخت حمل و نقل ایرلند، ماه گذشته گفتند که مطمئن هستند که این مسائل می تواند حل شود و قصد دارند تحویل جاده را پیش ببرند.

بلاتکلیفی در مورد وضعیت، خانوارها، از جمله آقای رایدر را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

«فکر نمی‌کنم که آن را ببینم. دوست دارم با آرامش کنارم بگذارند، روزهایم را اینجا بگذرانم. من اینجا را دوست دارم، خانه تکانی الان آن چیزی نیست که من می خواهم. من یک سایت خوب اینجا دارم، کجا می توانم آن را جایگزین کنم؟ چقدر طول می کشد؟ اصلاً برای من مناسب نیست و فکر نمی‌کنم کسی را در این اطراف پیدا کنید که به نفع او باشد [the ring road].

“من طرفدار آن نیستم. اگر قرار است یک یا دو سال دیگر خراب شود، آیا برای خانه پول خرج می کنم؟ کمی محدود کننده است و اگر بخواهم بفروشم نمی توانم، چون چه کسی می خرد؟ آیا می‌خواهید خانه‌ای بخرید که در آن حکم اعدام صادر شود؟» آقای رایدر گفت.

آزاردهنده است که احساس می کنم این خطر را دارم که در یک سال یا بیشتر به من بگویند «برو بیرون».

جسیکا برنهام که بیش از یک سال است اتاقی را در خانه ای در آغناکورا اجاره کرده است، تهدید به اخراج به دلیل یک CPO را “وحشتناک” توصیف کرد.

من دوست دارم گزینه هایی داشته باشم، دوست دارم از اینجا خارج شوم، اما جایی نیست. همه ما کمی در حاشیه هستیم، این ایده آل نیست. ما اینجا هستیم و جای دیگری نمی توانیم برویم. ما هیچ گزینه دیگری نداریم، پس همین است.» خانم برنهام گفت.

با این حال، او همچنین اضافه کرد که به عنوان یک مستاجر، زندگی در خانه‌ای که ممکن است در آینده مشمول CPO شود، مزایای خود را دارد. «اینجا دو انتهای طیف وجود دارد. از یک طرف، وقتی آنها تصمیم بگیرند که ما باید بیرون باشیم، هیچ مذاکره ای وجود ندارد.

از سوی دیگر، ما ایمنی بسیار زیادی داریم زیرا [the landlord] نمی تواند خانه را بفروشد و نمی تواند کاری با خانه انجام دهد و موفق باشد سعی کند دیگران را وارد کند، بنابراین ما در اینجا امن هستیم.

«احساس وحشتناکی از برزخ وجود دارد [in the estate]. خانم برنهام گفت: نمی‌توانی بمانم، نمی‌توانی بروی، این به شما احساس وحشتناکی می‌دهد.

“همه ما در هیچ توهمی نیستیم که تقریباً غیرممکن است که بتوانیم دوباره با هم خانه ای پیدا کنیم و دوست داریم با هم زندگی کنیم، خوب است. خانم برنهام با اشاره به وضعیت مسکن فعلی گالوی گفت: این یک جامعه کوچک خوب است.

یکی دیگر از صاحبان خانه در این منطقه که مایل به ذکر نامش نبود، احساسات خانم برنهام را در برزخ تکرار کرد. او گفت که برایش مهم نیست که جاده کمربندی را بسازند یا نه، فقط دوست دارد تصمیمی گرفته شود تا دیگر با بلاتکلیفی زندگی نکند.

او گفت که احساس می کند به اندازه کافی از این کار گذشته است و به عنوان یک شهروند خوب، انتظار دارد که در قالب خانه بازپرداخت شود، این حقی است که اگر جاده کمربندی و CPOهای بعدی آن برود از او گرفته می شود. در پیش.

ادی هور، مشاور فاین گائل در مرکز شهر گالوی، گفت که او احساس می‌کند که جاده کمربندی «بخش جدایی‌ناپذیری از استراتژی حمل‌ونقل گالوی» است.

“من می توانم درک کنم که ناامیدی برای خانواده ها، به خصوص افراد مسن که تمام زندگی خود را در آنجا بوده اند، آسان نبوده است.”

او همچنین افزود که با صاحبان خانه‌هایی که تحت تأثیر CPO قرار گرفته‌اند، همدردی زیادی دارد «نه حداقل به این دلیل که خانه‌های خود را از دست می‌دهند، بلکه شیوه‌ای که با آن‌ها رفتار می‌شود، و من از نحوه برخورد با آنها ناامید هستم».

آن‌ها سال‌ها منتظر بوده‌اند و سال‌ها محصور در خشکی یا در بلاتکلیفی بوده‌اند و سپس مقام برنامه‌ریزی، An Bord Pleanála، کسانی که بر فرآیند تصمیم‌گیری برنامه‌ریزی در کشور ما نظارت می‌کنند، می‌آیند و تصمیم می‌گیرند، تصمیم می‌گیرند. بدون در نظر گرفتن لایحه آب و هوا، “Cllr Hoare گفت.

“ABP [An Bord Pleanála] نه تنها مقامات محلی، شهروندان گالوی، بلکه بیشتر، دوباره، آن دسته از افرادی را که در خانه هایی که در هاله ای از ابهام هستند ناامید کرده اند.»

Cllr Hoare گفت که زندگی تحت تهدید CPO ها برای مدت طولانی بدون شک باعث ایجاد استرس زیادی برای صاحبان خانه شده است.

من تقریباً از آنها می خواهم که برای این استرس اضافی و اضافی که به آن نیاز ندارند، جبران شود، جبران شود.»

او همچنین از هیئت مدیره خواست که «بدون توجه به پذیرش یا رد شدن» تصمیم بگیرد تا کسانی که در خانه‌هایی در مناطق CPO زندگی می‌کنند بتوانند «به طور قطع بدانند که در کجا قرار دارند».

نایل مورفی، عضو شورای حزب سبز در گالوی سیتی غرب، که مخالف جاده کمربندی است، گفت که احساس می‌کند این جاده هرگز ساخته نخواهد شد.

“موانع بسیار دشوار خواهد بود. زمان زیادی طول می کشد تا زیرساخت های بزرگ زمانی که همه طرفدار آن هستند، انجام شود.»

او افزود که “بزرگترین همدردی” را برای کسانی دارد که تحت تهدید CPO زندگی می کنند.

آلن چیورز، عضو شورای Fianna Fáil، که نماینده شرق شهر است، گفت که اگرچه او احساس می کند که جاده کمربندی برای کاهش ترافیک در شهر “حیاتی” است، اما مالکان زمین که در صورت پیشبرد آن تحت تأثیر CPO قرار خواهند گرفت، سزاوار اطمینان هستند.

او گفت: «می‌توانم درک کنم که ناامیدی برای خانواده‌ها، به‌ویژه افراد مسن‌تر که تمام زندگی‌شان را در آنجا بوده‌اند، آسان نبوده است. این زوج‌ها اکنون قرار است نقل مکان کنند، اما شاید آنها محل اقامت دیگری را حل کرده‌اند یا تصور می‌کردند به کجا می‌روند یا می‌خواستند به جایی در منطقه کنار محل زندگی‌شان کوچک شوند – اما اکنون نمی‌دانند. نمی‌دانم می‌آیند یا می‌روند.»


دیدگاهتان را بنویسید