هیچ کس در مورد اینکه چه کسی در کنار آنها زندگی می کند وتو نداردرودریک اوگورمن، وزیر امور کودکان تاکید کرده است که هیچ کس در مورد اینکه چه کسی باید یا نباید در محله خود در ایرلند زندگی کند، حق وتو ندارد.

آقای اوگرمن در پاسخ به گزارش‌هایی مبنی بر تعداد فزاینده اعتراض‌های محلی علیه پناهجویان و پناهندگان اوکراینی که در محله‌هایشان اسکان داده می‌شوند، گفت که اشتراک‌گذاری اطلاعات اسکان با جوامع مهم است، اما استدلال می‌کند که ماهیت اضطراری وضعیت همیشه این اجازه را نمی‌دهد. اتفاق افتادن.

آقای اوگرمن در قوی ترین دفاع از پاسخ وزارتش برای یافتن اسکان اضطراری در طول سال 2022 برای تقریبا 60000 نفر – بین پناهجویان اوکراینی و افرادی از کشورهای دیگر که به دنبال حمایت بین المللی هستند – گفت که دولت مسئولیت اساسی دارد که در این مورد فوری اقدام کند.

او گفت: “نیاز به ارائه اطلاعات در مورد محل اقامت اضافی وجود دارد.” “من فکر می کنم مهم است که بگوییم که ما یک تعهد اخلاقی و قانونی برای اثبات سرپناه برای کسانی که از شرایط جنگی فرار می کنند، داریم.

گزینه جایگزین این است که مردم را بدون خانه رها کنید. ما باید به دلیل این بحران، به دلیل این وضعیت زمان جنگ، سریع عمل کنیم.»

او گفت که اداره او برای بهبود ظرفیت خود برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با جوامع حرکت خواهد کرد، اما او افزود: “من فکر می کنم مهم است که بگوییم در ایرلند هیچ کس از نظر اینکه چه کسی در همسایگی یا در جامعه خود زندگی می کند حق وتو ندارد.”

آقای اوگرمن، همراه با وزیر مسکن دراگ اوبرایان، در مراسم رونمایی از یک طرح جدید برای تشویق کسانی که دارای املاک خالی – به ویژه خانه های تعطیلات هستند – صحبت می کرد تا آنها را به مدت شش ماه به پناهندگان اوکراینی ارائه دهند.

این طرح جدید به رهبری دولت خواهد بود و جدا از طرحی است که توسط صلیب سرخ ایرلند اداره می شود. یک وب سایت اختصاصی جدید به نام offerahome.ie راه اندازی شده است و کمک ماهیانه ایالت از 400 یورو در ماه به 800 یورو در ماه افزایش یافته است.

این طرح توسط مقامات محلی اداره خواهد شد – آقای O’Brien گفت که آنها بهترین موقعیت برای انجام این کار هستند زیرا “تجربه در زمین” دارند.

آقای اوگرمن در پاسخ به این سوال که آیا از ساختمان‌های اداری تغییر کاربری دیگر برای اسکان پناهندگان استفاده می‌شود، همانطور که در دیوار شرقی اتفاق افتاد، گفت: «در شرایطی که ما 60000 نفر را در خود جای می‌دهیم، از ساختمان‌های اداری در سراسر کشور استفاده بیشتری خواهیم کرد. استفاده از این ساختمان ها بخش مهمی از پاسخ خواهد بود.»

آقای اوگرمن گفت که یک بخش جدید در وزارت او ایجاد شده است تا به طور خاص با بحران پناهندگان اوکراین رسیدگی کند و اکنون 150 کارمند در آنجا مشغول به کار هستند. او گفت که 50 کارمند دیگر به زودی به این بخش اعزام خواهند شد.


دیدگاهتان را بنویسید