وارادکار پیش‌بینی می‌کند که اوکراینی‌های بیشتری در زمستان امسال به ایرلند خواهند گریخت – آیریش تایمزتانایست لئو وارادکار گفته است که به دلیل تخریب شبکه های برق، آب و غذا در کشورشان توسط حملات موشکی روسیه، پناهجویان اوکراینی بیشتری در زمستان وارد ایرلند خواهند شد.

“من پیش بینی می کنم که در طول دوره زمستانی خواهیم دید. بیشتر و بیشتر اوکراینی‌ها به ایرلند می‌آیند، به ویژه به دلیل اتفاقاتی که در آنجا رخ می‌دهد.

“[Russian president Vladimir] پوتین از نظر نظامی شکست خورده است، اما اکنون از انرژی، غذا و آب به عنوان سلاح جنگی استفاده می کند که مذموم است و ما باید در برابر آن بایستیم.

آقای ورادکار تلاش برای اسکان تعداد بی سابقه پناهندگان در ایرلند را “وضعیت بسیار دشوار” توصیف کرد، اما گفت که دولت در حال بررسی استفاده مجدد از ساختمان‌های اداری، انبارها و محل‌های مسکونی برای پر کردن این شکاف است. او همچنین مجدداً از شهروندانی که اتاق‌های یدکی یا املاک خالی دارند، خواست تا آنها را برای استفاده در دسترس قرار دهند.

بیش از 000 پناهجوی اوکراینی تاکنون وارد ایرلند شده اند، رقمی که کمتر از تعداد افرادی است که به کشورهای نزدیک به اوکراین وارد شده اند، هم به صورت مطلق و هم به نسبت جمعیت ایرلند. لهستان و جمهوری چک به ترتیب بیش از 1.4 میلیون و 400000 پناهنده اوکراینی را ثبت کرده اند که حدود 3.7 درصد از جمعیت آنها است، در حالی که ایرلند تقریباً 1.2 درصد است.

با این حال، این سطوح برای ایرلند بی سابقه است و همراه با افزایش تعداد پناهجویان از جاهای دیگر، از ظرفیت مراکز اقامتی پیشی گرفته است.

آقای وارادکار در پاسخ به این سوال که آیا پناهندگان غیراوکراینی سطح متفاوتی از درمان را دریافت می‌کنند، گفت: «این یک واقعیت است» که پناهجویان عادی وضعیت حقوقی متفاوتی با وضعیت حمایت ویژه اتحادیه اروپا دارند که برای اوکراینی‌ها اعمال می‌شود.

ما به عنوان اتحادیه اروپا تصمیم گرفته‌ایم که هر شهروند اوکراینی می‌تواند به ایرلند بیاید و از حمایت موقت استفاده کند. افرادی که به عنوان پناهجو وارد ایرلند می شوند در دسته بندی متفاوتی قرار می گیرند. آنها وضعیت قانونی یکسانی ندارند. و این فقط یک واقعیت است.»

آقای ورادکار گفت که اداره او سالانه 40000 مجوز کار و ویزا برای افرادی که برای کار به ایرلند می آیند صادر می کند و این مسیر صحیحی برای افرادی است که به دلایل اقتصادی جابجا می شوند.

ایرلند در این زمینه کشور سختی نیست، و همانطور که می دانید، بسیاری از آنها درخواست پناهندگی آنها رد شده است، زیرا آنها در واقع مهاجران اقتصادی هستند که راه درست را دنبال نکرده اند، یعنی درخواست برای مجوز کار. یا ویزای کار.»


دیدگاهتان را بنویسید